facebooktwitterflickerdiggrss

Buradasınız : Ana sayfa » Kadınlar Dünyası

Saçlar Hangi Sıklıkla BoyanmalıdırSponsorlu BağlantılarSaç boyaları bazen istenmeyen etkilere neden olabilmektedir. Bu yan etkiler, özellikle kalıcı boyalarda daha fazladır. Saç boyalarının deriden emilip, kana geçme ihtimali yok denecek kadar azdır. Çok sık aralıklarla ve uzun süre saçların boyatılması; saç köklerine zarar verip, saçların kırılgan, mat ve soluk görünmesine neden olur. Saç köklerine zarar vermemek için; kişiler uzun aralıklarla saçlarını boyatmaya ve boyanın saçta bekletilme süresinin kısa olmasına dikkat etmelidirler.

Duyarlı kişilerde saç boyalarının içeriğindeki herhangi bir madde alerjik reaksiyonun gelişmesine neden olabilmektedir. Ancak bu reaksiyonun en sık sorumlu olanı PPD (parafenilendimane) maddesidir. Duyarlı kişilerde, vücudun bu maddeyle ikinci kez teması, alerjik reaksiyonların başlamasına sebep olmaktadır. İlk temas sonrası alerjik tepki görülmemektedir. İkinci kez o maddeyle karşılaşıldığı zaman o maddeyi hatırlamakta ve direkt reaksiyon görülmektedir.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Boyun sarkmasını engellemek yavaşlatmak için öneriler konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
saç hangi aralıklarla boyanmalı, saç ne kadar sıklıkta boyanır, sac hangi araliklarla boyanir, hangi aralıklarla saç boyanır, saç ne sıklıkta boyanır
Benzer konular

gelincik
gelincik Hakkında :

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Bizi takip edin

Arama yapın


Sponsorlu Bağlantılar