facebooktwitterflickerdiggrss

Buradasınız : Ana sayfa » Kompozisyon örnekleri

Hoşgörü İle İlgili Özgün Kompozisyon YazısıSponsorlu BağlantılarHoşgörü ile ilgili kompozisyon
Hoşgörü Konusunda Kompozisyon Metni
Hoşgörü İle İlgili Kısa Yazı Örneği
Hoşgörü Konusuyla İlgili Kısa Kompozisyon

hoşgörü kompozisyon
Hoşgörü, insanların birbirlerinin düşüncelerine, inançlarına ve yaşam felsefelerine saygı duyması, anlayışlı olması demektir. Yaşadığımız dünyada kişilerin uyum ve düzen içinde yaşayabilmeleri için hoşgörü şarttır. Hoşgörünün olmadığı bir yerde asayişten söz edilemez.

Her insanın kendi fikirleri, hayata bakış açısı ve mantalitesi vardır. Dünyadaki milyonlarca insanın aynı düşüncede olması beklenemez. Her kişi farklı fikirlere sahip olduğu için insanların birbirlerinin düşüncelerine saygılı olması gerekmektedir. Kişilerin birbirine karşı bu saygısına hoşgörü diyoruz. Öncelikle kavramamız gereken şudur ki; bir konuda fikir sahibi olduğumuz zaman karşımızdaki insanın bizimle aynı görüşte olmadığını kabullenmemiz ve ona göre davranmamız gerekir. Hoşgörünün olmadığı bir dünyada kargaşa görülür. Mevlana Celaleddin Rumi, hoşgörünün en önemli temsilcisi olarak kabul edilir.

Her insan hoşgörü sahibi olmanın güzelliğini kavramalıdır. Unutulmamalıdır ki gelişme ancak farklı düşüncelerin çatışmasıyla ortaya çıkar. Her yeni düşünce akımı yeni bir gelişme adımı olarak görülmelidir. Hoşgörü hayatın önemli bir parçasıdır.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Öğretmenler günü kompozisyonu konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
hoşgörü nedir, hoşgörü ile ilgili kompozisyon, hoşgörü ile ilgili kompozisyon örnekleri, hosgoru ıle ılgılı resım, hoşgörü ile ilgili resimli, hoşgörü ile ilgili kompozisyon kısa, hoşgörü nedir kompozisyon, farklılıklara karşı hoşgörü konusuyla ilgili kompozisyon, hoşgörü ile ilgili kompozisyon kısaca, hoşgörü ile kompozisyon ve atasözü
Benzer konular

admin
admin Hakkında :

1 Yorum var

1 | bengüsu

18 Kasım 2013 ● 21:36

tek kelimeyle mütişti çünkü baktığım her sitede aynısı yazıyordu ama bu hepsinden farklı ve betimleyiciydi

Yorum Bölümü

Bizi takip edin

Arama yapın


Sponsorlu Bağlantılar